ASR BAZAFARINI
نسخه آزمایشی
خانه قابل حمل ۱۵ هزار دلاری ساخته شد

۰۹:۳۱ | ۱۳۹۷/۱۱/۰۶

خانه قابل حمل ۱۵ هزار دلاری ساخته شد

عصر بازآفرینی: یک مهندس کانادایی به نام تیلر بنت موفق به ساخت خانه ای کوچک به قیمت ۱۵ هزار دلار شده که از همه امکانات زندگی برخوردار بوده و با استفاده از کامیون به هر نقطه ای قابل حمل است.

به گزارش پایگاه خبری عصر بازآفرینی به نقل از مهر،  در سقف این خانه از یک سیستم گرمایشی خورشیدی ارزان قیمت استفاده شده است و تخت این خانه نیز با استفاده از اهرم و چرخ دنده های کار گذاشته شده بر روی دیوار قابل بالا و پایین بردن است تا در طول روز فضای بیشتری برای استفاده از منزل وجود داشته باشد.

خانه یادشده تنها ۱۳ متر مربع مساحت دارد و در ساخت آن از صفحات فلزی ارزان قیمت استفاده شده است. طول این خانه در حدود ۶ متر و عرض آن هم در حدود ۲.۶ متر است. ارتفاع این خانه در مرتفع ترین بخش به ۴.۱۲ متر و در کوتاه ترین بخش به ۲.۹ متر می رسد.

کل وزن این خانه ۳۵۳۸ کیلوگرم است و لذا بر روی تریلرهای کامیون های مختلف به راحتی قابل حمل است. زیرا حداکثر ظرفیت این تریلرها ۴۵۳۵ کیلوگرم است. البته بخش زیادی از این وزن مربوط به صفحات خورشیدی و باتری هاست.

از جمله مزایای این خانه می توان به فضاهایی مناسب برای استراحت و لم دادن، عایق بندی مناسب برای حفظ آرامش، نصب شبکه ای از لوله های انتقال آب گرم در سقف برای ایجاد گرما، سرویس بهداشتی و آشپزخانه با امکانات ضروری اشاره کرد. ساخت این خانه از ماه می سال ۲۰۱۸ آغاز شده و به تازگی به پایان رسید. البته هنوز مشخص نیست آیا قرار است نمونه های بیشتری از این خانه تولید شوند یا خیر.

 

برچسب ها:

خانه 
نام
نظر شما