دوشنبه 20 مرداد 1399
ASR BAZAFARINI
نسخه آزمایشی
امتیاز ویژه فرهنگیان برای خانه‌دارشدن

۱۶:۴۹ | ۱۳۹۸/۰۹/۰۲

امتیاز ویژه فرهنگیان برای خانه‌دارشدن

عصر بازآفرینی: وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه فرهنگیان برای ثبت‌نام جهت خانه‌دارشدن دو هفته زمان دارند، گفت: منابع مالی مسکن بخشی از فرهنگیان در قالب تسهیلات بافت فرسوده تأمین خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر بازآفرینی به نقل از تسنیم، محمد اسلامی در آیین امضای تفاهم‌نامه ساخت 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان با ابراز اینکه "همواره توجه به فرهنگیان عزیز در برنامه‌ها و سیاستهای ما وجود داشته است"، اظهار کرد: این مرحله متفاوت از قبل است و می‌خواهیم به‌صورت یکجا یک اقدام بزرگ و گسترده را برای خانه‌دار کردن فرهنگیان انجام دهیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها برای این کار باید به وزارتخانه‌های راه و آموزش و پرورش کمک کنند، افزود: آن دسته از فرهنگیانی که در سامانه طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند طبق تفاهم‌نامه امروز برای خانه‌دار شدن در اولویت قرار می‌گیرند.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه طی دو هفته ثبت‌نام از فرهنگیان فاقد مسکن متقاضی و واجد شرایط انجام خواهد گرفت، تأکید کرد: چنانچه این سهمیه‌ها کفایت کند در قالب این تفاهم‌نامه فرهنگیان را خانه‌دار خواهیم کرد، احیاناً اگر کمی و کاستی وجود داشته باشد در قالب تأمین زمین‌های جدید پروژه‌ها جانمایی خواهد شد.

اسلامی با اعلام اینکه از ظرفیت تعاونی‌های مسکن فرهنگیان که دچار نخسان نباشند در ساخت این 170 هزار واحد استفاده خواهیم کرد"، گفت: این 170 هزار واحد بخشی از 400 هزار واحد طرح ملی مسکن است.

وی همچنین با بیان اینکه در ثبت‌نام طرح ملی مسکن در 10 شهر ثبت‌نام‌ها خیلی سریع به اتمام رسید، گفت: به‌دنبال تأمین زمین جدید برای آغاز ثبت‌نام در این شهرها هستیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر نحوه تأمین منابع مالی ساخت 170 هزار واحد مسکن برای فرهنگیان گفت: به‌طور کلی سه نوع تسهیلات برای ساخت مسکن در کشور داریم؛ یکی از آنها ساخت‌وساز در بافت فرسوده است که در قالب آن 50 درصد تسهیلات توسط دولت و 50 درصد توسط متقاضیان تأمین می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه ساخت مسکن برای فرهنگیان مشمول همین تسهیلات می‌شود، ادامه داد: نوع دوم تسهیلات برای مناطق کم‌برخوردار یا روستایی است که در قالب تسهیلات ویژه ساخت‌وساز انجام می‌شود.

وی نوع سوم تسهیلات را وام با سود 18درصدی اعلام کرد و گفت: هفته گذشته بانک مرکزی 20 هزار میلیارد تومان منابع را برای همه بانکها ابلاغ کرد که از این ظرفیت برای اجرای پروژه‌های مسکن در طرح اقدام ملی استفاده می‌کنیم.

برچسب ها:

 
نام
نظر شما