دوشنبه 20 مرداد 1399
ASR BAZAFARINI
نسخه آزمایشی
شرط دریافت تسهیلات ۱۴۰میلیونی نوسازی بافت فرسوده

۱۶:۲۲ | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹

/گزارش خبری/

شرط دریافت تسهیلات ۱۴۰میلیونی نوسازی بافت فرسوده

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت:اگر مالکان در بافت های فرسوده برای ساخت ‌و ساز از مشارکت سازندگان حرفه ای که پروانه انبوه‌سازی‌ دارند استفاده کنند، ۱۴۰‌میلیون تومان تسهیلات نوسازی دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری عصر بازآفرینی، کاوه حاجی علی اکبری با بیان اینکه قرارداد مشارکت در ساخت 3 پروژه تجمیعی با 11 پلاک فرسوده منعقد شد، اظهار کرد: به همت دفتر توسعه محله ای صفا، شهید اسدی، زاهد گیلانی و دهقان در منطقه 13 و در جریان ارتباط این دفتر با ساکنان کوچه عابدینی و اعتمادسازی ایجاد شده، قرارداد مشارکت در ساخت 3 پروژه تجمیعی، شامل 11 پلاک با مساحتی بالغ بر 1000 متر مربع منعقد شد.


مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران یادآور شد: چنانچه مالکان در بافتهای فرسوده اقدام به ساخت ‌و ساز کرده و از مشارکت سازندگان غیرحرفه‌ای استفاده کنند، به ازای هر واحد می‌توانند تا 100‌میلیون تومان تسهیلات نوسازی دریافت کنند، اما اگر مالکان از ظرفیت سازندگان حرفه‌ای که پروانه انبوه‌سازی‌ دارند استفاده کنند، این مبلغ به 140‌میلیون تومان می رسد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: در صورتی که سازندگان و انبوه‌سازان با استفاده از فناوری‌های نوین اقدام به نوسازی در بافتهای فرسوده کنند، به ازای هر واحد مسکونی تا 170‌میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.

به گفته این مقام مسئول افزایش سقف تسهیلات بانکی، اعطای پروانه رایگان و یک طبقه تراکم تشویقی از سوی مدیریت شهری، جذابیت مناسبی برای مشارکت بخش خصوصی در نوسازی بافت های فرسوده پایتخت ایجاد میکند.

برچسب ها:

 
نام
نظر شما