ASR BAZAFARINI
نسخه آزمایشی
اجرای 13 پروژه بازآفرینی شهری در استان گیلان

۱۷:۰۹ | ۱۳۹۹/۰۵/۱۵

/گزارش خبری/

اجرای 13 پروژه بازآفرینی شهری در استان گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان گفت: هم اکنون 13 پروژه در حوزه بازآفرینی شهری در این استان در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری عصر بازآفرینی، ماکان پدرام توضیحاتی درخصوص پروژه‌های بازآفرینی این استان ارایه کرد و گفت: اکنون 13 پروژه در این حوزه داریم که مهم‌ترین آن بازگشایی خیابان اقتصاد رشت، حد فاصل خیابان سعدی و خیابان شهداست، درنظر داریم از طریق محور اقتصاد این دو خیابان را به یکدیگر متصل کنیم که پروژه چندان آسانی هم نیست.


پدرام دراین باره توضیح داد: اجرای این پروژه نیازمند تملک تعداد زیادی واحدهای مسکونی و تجاری است، برای این منظور در سال جاری 2 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است اما قطعا تملک تعدادی واحد مسکونی و تجاری که در بافت فرسوده واقع شده‌اند، نیاز به هزینه‌های بیشتری دارد. به همین دلیل پیش‌بینی می شود این پروژه نسبت به سایر پروژه‌ها زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

او با بیان این که تکمیل این پروژه حداقل به 15 میلیارد تومان دیگر نیاز دارد، افزود: اعتبار مورد نیاز برای سال جاری 9 میلیارد تومان برآورده شده که قرار است بخشی از آن توسط شهرداری تامین شود.

او با اشاره به این که تا کنون یک قطعه زمین تجاری تملک شده است، گفت: این اولین اقدام ما در خصوص خیابان اقتصاد است و امیدوارم با اختصاص اعتبارات بیشتر تا سال 1400 بتوانیم این پروژه را به اتمام برسانیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان درباره ضرورت انجام این پروژه نیز گفت: محدوده‌ای که از آن صحبت شد در مرکز شهر رشت قرار دارد و تکمیل این پروژه به کاهش بار ترافیک محدوده مرکزی شهر کمک بسیاری می کند.

پدرام با بیان این که خیابان اقتصاد تبدیل به یک شریان حیاتی خواهد شد، تصریح کرد: خیابان شهدا از ضلع شرقی و خیابان سعدی از سمت شمال به میدان شهرداری می رسند، خیابان اقتصاد مانند یک خط مورب این دو خیابان را به یکدیگر متصل می کند و تاثیر بسیاری در کاهش ترافیک این منطقه دارد و می تواند این منطقه را از بن بست خارج کند.

پدرام، دیگر پروژه‎های بازآفرینی شهری گیلان را این گونه بر شمرد و گفت: ساخت دو مرکز درمانی شامل خانه سلامت سلیمان داراب و خانه سلامت عینک رشت هر کدام با 500 متر مربع مساحت در حال انجام است و تا دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد و تحویل علوم پزشکی استان می شود.

او ادامه داد: ساختمان نهاد توسعه محله با مساحت 570 متر مربع نیز تا دهه فجر تکمیل شده و برای انجام کارهای فرهنگی و آموزشی تحویل شهرداری می شود.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان، مشارکت در ساخت پارک بانوان بندر انزلی و ساماندهی خیابان‌های اطراف حرم آستانه اشرفیه از پروژه‌های تعریف شده در سال جاری است.

برچسب ها:

 
نام
نظر شما