چهارشنبه 13 مرداد 1400
ASR BAZAFARINI
نسخه آزمایشی
اجرای کمربند سبز کرج با هدف توسعه فضای سبز

۱۶:۲۱ | ۱۳۹۷/۱۰/۰۸

اجرای کمربند سبز کرج با هدف توسعه فضای سبز

عصر بازآفرینی: شهردار کرج با اشاره به اجرای کمربند سبز کرج با هدف توسعه فضای سبز، گفت: با مشارکت مردم در آینده نزدیک چهره شهر شاداب و با طراوت خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری عصر بازآفرینی به نقل از مهر،  علی‌اصغر کمالی زاده با اشاره به‌ضرورت توسعه کمربند سبز شهر، اظهار کرد: کرج درگذشته به‌عنوان باغشهر شناخته می‌شد ولی طی دهه‌های گذشته به‌واسطه رشد شهرنشینی و افزایش واحدهای مسکونی از هویت اصلی  خود فاصله گرفته است.

وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته بخش زیادی از باغات و فضای سبز کرج از بین رفته و به واحدهای مسکونی و تجاری تبدیل‌شده که این امر نتیجه‌ای جز افزایش ترافیک، آلودگی هوا، کاهش فضای سبز و رشد ناهمگون شهر نداشته است.

شهردار کرج توضیح داد: این شهر تنها متعلق به ما نیست و آیندگان نیز باید از زندگی در آن احساس امنیت و آرامش کنند به همین دلیل باید با برنامه‌ریزی و اتخاذ سیاست‌های مناسب زمینه توسعه همه‌جانبه آن را بر مبنای اصول شهرسازی فراهم کنیم.

کمالی زاده با تأکید بر ضرورت توسعه فضای سبز در مناطق مختلف شهر، گفت: بدون شک در شهری که سرانه فضای سبز به استانداردها نزدیک است، مردم باانگیزه از خانه خارج می‌شوند و آرامش روانی بیشتری دارند.

وی اضافه کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر مدیریت شهری کرج در احیا و توسعه فضای سبز عملکرد مناسبی داشته و طرح‌های مختلفی را اجرایی کرده که کمربند سبز یکی از آن‌ها است.

شهردار کرج گفت: بدیهی است اجرای این طرح نقش به سزایی در کم کردن فاصله کرج امروز با هویت باغشهری گذشته خواهد داشت.

کمالی زاده در بخش دیگری با تأکید بر ضرورت مشارکت مردم در توسعه فضای سبز شهری، افزود: باید با اعمال سیاست‌های تشویقی، زمینه مشارکت مردم برای زیباسازی محیط زندگی خود و افزایش سرانه فضاهای سبز را فراهم کنیم.

وی گفت: با تلاش سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری و مشارکت مردم در آینده نزدیک چهره شهر شاداب و با طراوت خواهد شد

برچسب ها:

کمربند سبز ،کرج ،فضای سبز 
نام
نظر شما