چهارشنبه 13 مرداد 1400
ASR BAZAFARINI
نسخه آزمایشی
۱۴۰ پروژه در دستور کار شهرداری سمنان قرار دارد

۱۱:۲۲ | ۱۳۹۷/۱۰/۱۰

۱۴۰ پروژه در دستور کار شهرداری سمنان قرار دارد

عصر بازآفرینی: شهردار سمنان بابیان اینکه از بهمن‌ماه گذشته تاکنون ۱۴۰ پروژه در دستور کار مجموعه شهرداری قرار دارد، گفت: بازسازی چهارخانه باستانی در زمره این طرح‌ها است.

به گزارش پایگاه خبری عصر بازآفرینی به نقل از مهر، سید محمد ناظم رضوی، ضمن تشریح عملکرد شهرداری سمنان بابیان اینکه ۱۴۰ پروژه در این مجموعه در دست اجرا است، بیان کرد: ما در شهرداری به دنبال هوشمند سازی مجموعه مدیریت شهری ازجمله نظارت ترافیکی و ... هستیم از سوی دیگر در این پروژه‌های تعریف‌شده، نگاه ویژه‌ای نیز به بافت فرسوده شهری شده به‌نحوی‌که هم‌اکنون چهارخانه باستانی در بافت مرکزی سمنان در دست بازسازی و احیا هستند.

وی بابیان اینکه اگر برای این خانه‌ها کاری صورت نگیرد ویران می‌شوند، افزود: بازسازی این خانه‌ها با همراهی میراث فرهنگی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

زیباسازی شهری و بازپیرایی پارک‌ها

شهردار سمنان بابیان اینکه زیرساخت‌های تشکیلاتی مناسبی برای هوشمند سازی شهری در سمنان وجود دارد که این زیرساخت‌ها می‌توانند امکانات خوبی را نیز با خود به همراه آورند، تأکید کرد: هدف ما استفاده بهینه از این امکانات در راستای پیشرفت هرچه بیشتر شهر است.

ناظم رضوی بابیان اینکه تعریف موارد مناسب درآمدی شهرداری برای ایجاد زمینه تحرک و فعالیت بیشتر در حوزه‌های عمرانی در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم ۱۴۰ پروژه مذکور را پیش ببریم، تأکید کرد: ۸۵ درصد از بودجه مربوط به شش ماه اول سال ۹۷ محقق شده و پیش‌بینی می‌شود بودجه۲۷۰ میلیاردی شهرداری به شکل حداکثری در پایان سال تحقق یابد اما نگاه شهرداری تنها به بودجه نیست و به دنبال درآمدهای دیگر نیز هستیم تا بتوانیم طرح‌های در دست اقدام را به اتمام برسانیم.

وی زیباسازی شهری، بازپیرایی پارک‌ها و استخرهای سطح شهر، ساماندهی گردشگری و همراهی با نهادهای مختلفی چون میراث فرهنگی را در زمره برنامه‌های شهرداری عنوان کرد و گفت: شهرداری نگاه خوبی نیز به حوزه‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد بسترهای سرمایه‌گذاری دارد که در این راستا تعریف پروژه‌های خدمات‌رسانی افزایش و توسعه فعالیت‌های عمرانی، ترافیکی، تفریحی و گردشگری پیگیری می‌شود.

بازسازی و بهسازی بافت شهری برای جذب گردشگر

شهردار سمنان ورود به مقوله بازسازی و بهسازی بافت شهری برای جذب گردشگر را امری هزینه‌بردار دانست و تأکید کرد: راهکار ما با تفاهم صورت گرفته با میراث فرهنگی و ورود سرمایه‌گذاران به بافت تاریخی شهر است چراکه معتقدیم سرمایه‌گذاری در این عرصه و توجه به فعالیت‌های هماهنگ با میراث فرهنگی برای حفظ بافت ارزشمند تاریخی شهر ضروری است.

ناظم رضوی درباره دیگر اقدامات شهرداری و برنامه‌های در دست اجرا نیز توضیح داد: ایجاد تقاطع غیره مسطح میدان امام حسن (ع) یکی دیگر از اقدامات شهرداری است که با تصویب آن در شورای شهر، دسترسی به جاده آبگرم تسهیل می‌شود همچنین شهرداری مواردی چون اصلاح ورودی‌های شهر، احداث میدان ورودی شرقی، ایجاد بوستان اختصاصی بانوان به نام شهربانو و آماده‌سازی شهرک صنایع کارگاهی ۵۲ هکتاری در غرب شهر سمنان را نیز در دستور کار دارد.

وی افزود: یک طرح ویژه فرهنگی شهرداری سمنان در سال جاری، ایجاد اولین کتابخانه اینترنتی به نام طرح رنگین‌کمان است که امکان سفارش کتاب با استفاده از یک اپلیکیشن و تحویل آن در درب منزل را فراهم می کند.

طلب ۳۷ میلیارد تومانی شهرداری سمنان از دستگاه های اجرایی

شهردار سمنان همچنین از تخصیص اعتباردر مورد بافت‌های ناکارآمد میانی در سطح استان خبرداد و گفت: در شهر سمنان ۱۷ محل مشخص شده که با ارائه پروژه‌های آن امیدواریم ازمحل این بودجه اعتبار لازم تخصیص خواهد یافت.

وی با اشاره به قانون مالیات برارزش افزوده که باعث کاهش درآمد شهرداری سمنان شد نیز اظهار کرد: درخواست افزایش سهم شهرداری‌ها از محل ارزش افزوده توسط شهرداری‌های استان سمنان به رئیس جمهور ارائه و مقرر شد روش محاسباتی درآمد شهرداری‌های استان از مالیات، بر مبنای ۸۸ درصد شهری و ۱۲ درصد روستایی باشد.

رضوی در پایان با اشاره به طلب ۳۷ میلیارد تومانی شهرداری سمنان از دستگاه های اجرایی گفت: در حال حاضر درحال رایزنی برای وصول این بدهی‌ها هستیم.

برچسب ها:

شهرداری ،سمنان 
نام
نظر شما